הדפסה

תארי בוגר בפיזיקה

on .

אנו מציעים שני מסלולים לתארים מתקדמים:

תואר MSc (מאסטר)

סטודנטים הלומדים לקראת תואר MSc (מאסטר) מחוייבים להשלים סדרה של קורסי חובה ולבצע מחקר מקורי ששיאו עבודת גמר בכתב. שני הסמסטרים הראשונים מוקדשים בדרך כלל להשלמת הקורסים, למציאת מנחה למחקר ולתכנון עבודת הגמר. השנה השנייה מוקדשת למחקר, בהנחיית חוקר מהפקולטה.

עם הסכמת המנחה ובאישור הוועדה ללימודים מתקדמים, סטודנט מצטיין יכול, במקרים מסוימים, לעקוף את הדרישה של עבודת גמר מאסטר ולהמשיך ישירות ללימודי הדוקטורט שלו או שלה.

תואר PhD (דוקטורט)

לאחר השלמה מוצלחת של תואר MSc, סטודנט רשאי לבקש להתקבל לתכנית לתואר שלישי (דוקטורט). זוהי תוכנית אינטנסיבית שבה הסטודנט מבצע ומפרסם מחקרים מדעיים מקוריים בקבוצת המחקר של המנחה שבחר, ומתנסה כחוקר יצירתי ועצמאי. במהלך התוכנית, מפתחים הדוקטורנטים מומחיות בתחום שבחרו. הם מקבלים כלים וידע מתקדמים להתפתחותם כחוקרים עצמאיים. כמות קטנה של השלמת קורסים נוספת נדרשת בדרך כלל לקבלת תואר דוקטורט, כמו גם הגשת תזה בכתב.

תנאי הקבלה:

בנוסף לתנאי הקבלה של בית הספר לתארים מתקדמים, יתקבל הסטודנט על סמך חוות דעת של הועדה לתארים מתקדמים, שתתבסס על שקלול של ציונים במקצועות הפיזיקה והמתמטיקה (לפחות 80), ועל ראיון אישי.
קו מנחה לציונים: ממוצע 80 לפחות בקורסי מתמטיקה ופיזיקה.

דרישות הלימוד:

תואר MSc

בוגרי תואר ראשון תלת-שנתי בפיזיקה יחויבו ב-30 נקודות לימוד. בוגרי תכניות לימוד אחרות (כמו תכנית "פסגות" או תכנית ארבע שנתית) יחויבו בנקודות לימוד בהתאם לרקע האקדמי שלהם. לסטודנטים מצטיינים במיוחד לתואר מגיסטר קיימת אפשרות לעבור למסלול הישיר לדוקטורט, בהתאם לתקנות בית הספר לתארים מתקדמים והחלטות הפקולטה

תואר PhD

מועמדים שיתקבלו ללימודים לקראת תואר דוקטור חייבים ב-8 נקודות לימוד, במציאת מנחה ובבחינת מועמדות על נושא המחקר.

FaLang translation system by Faboba