כלי עקיפה של קרני רנטגן
עקיפה של קרני רנטגן (XRD) הוא כלי לא-הרסני חשוב לזיהוי פאזות על ידי שימוש בהשוואה לנתונים ממבנים ידועים, לכמת שינויים בפרמטרים התא, כיוון (אוריינטציה), גודל גבישי ופרמטרים מבניים אחרים של חומרים חד-גבישים או רב-גבישים. ברוב מעבדות המחקר וחברות טכנולוגיות חסרה התשתית המדעית ואת הידע כדי לבצע מדידות רנטגן באופן אישי. אנשי המרכז שלנו, המנוסים עם מספר רב של חומרים, יהיו לשירותך כדי לעזור לך לפתור את הבעיה בצורה מהירה וחלקה (בדרך כלל באותו יום).
זוהי הטכניקה המשמשת לבדיקת דוגמאות מוצקות. זה משמש בעיקר דגימות בצורה של גבישים בודדים ואבקות. ניתן להכין את דגימת האבקה אצלנו עם ציוד הריסוק שלנו. שימוש אופייני במערכת הוא ביצוע ניתוח איכות: זיהוי פאזות בדגימות רב-גבישיות, זיהוי של מינרלים בדגימות גיאולוגיות, בקרמיקה תעשייתית, בחומרים עמידים לחום (refractories), מלט, צמנט. הטכניקה מתאימה לכימות של רכיבים לא גבישים (אמורפי) גם כן.

ניתוח מרקם: שחזור של התפלגות האוריינטציה של הגבישים הקטנים בדגימות רב-גבישיות מאפשר מיקרו-שחזור של הדגימה. אוריינטציה ספציפית של גבישים קטנים מתפתחת כתוצאה של תהליכי הייצור התעשייתי (כמו חלקים מתכתיים רבים) או על ידי פעולה של גורמים חיצוניים או פנימיים.

מדידות אלה חיוניות, לא רק עבור מדענים העובדים עם נפחים גדולים, אבל עבור ננו-חומרים גם כן.

מעבדת הרנטגן בפקולטה לפיזיקה מצוידת בברוקר (BRUKER) (ADVANCED ECO 8D) דיפרקטומטר (Cu radiation) המשתמש בגיאומטריתBragg-Brentano עבור עקיפה לאבקה. ה- ADVANCED ECO 8D הוא מכשיר ה-XRD בגודל מלא בעל מדי זוויות (goniometer) לשימוש באבקות בתנאי סביבה רגילים. בניגוד למערכות אחרות, ה-Eco D8 ADVANCE מזווג ביצועים אנליטיים מעולים עבור זיהוי של פאזות של דגימות, פאזה אחת או רב-פאזה, אורגני או אנאורגני, אשר מתבצע על ידי התאמת הספקטרום של עקיפת קרני רנטגן של הדגימה נגד דפוסי עקיפה הקיימים במרכז הבינלאומי לנתוני עקיפה (ICDD).

המעבדה תומכת בעבודה הבסיסית והיישומית של מדענים של הפקולטה, ובחוקרים ישראלים אחרים. במקביל, היא מקיימת שיתוף פעולה אינטנסיבי עם שותפים תעשייתיים אשר מרוצים מיכולת המעבדה לבצע את מדידות ה- XRD הדרושות לאפיון חומרים. 

 

רשימת מחירים:

לקוח בטכניון ישלם 100 ש"ח לשעת עבודה.

לקוח מחוץ לטכניון ישלם 150 ש"ח לשעת עבודה. בתוספת תקורה של 19% בתוספת מע"מ.

 

צרו קשר

ד"ר אנה אייל
דואל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

טל: 04-829-3686

כל השאלות הפיננסיות צריכות להיות מופנות אל ישראל בן אפרים This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - מינהל - מימון ולוגיסטיקה