מבחר תמונות מהפקולטה לפיזיקה

הפקולטה לפיזיקה הוקמה לראשונה בשנת 1951 כמחלקה בפקולטה למדעים אשר פעלה בשכונת הדר. המחלקה הפכה לפקולטה כעשר שנים לאחר מכן. 

ב- 1956 סיימו 7 בוגרים את המחזור הראשון לתואר מוסמך למדעים בפיסיקה ותואר הדוקטור הראשון בפיזיקה הוענק ב- 1956 לאהרון הירש. במשך השנים נוספו אגפים למעבדות ומשרדים ואולמות הרצאה גדולים להוראת פיזיקה של כלל הסטודנטים בטכניון. 

ב- 1975 הוקם המכון למצב מוצק וב- 1992 הוקם המכון לפיזיקה עיונית. בשנת 2004 נחנך בניין הפקולטה החדש Lidow Complex.

הפקולטה לפיזיקה מציעה תארים ראשונים במגוון מסלולים, חלקם משולבים עם הנדסת חשמל, הנדסת חומרים, מתמטיקה, ביו-רפואה ומדעי המחשב ותארים מתקדמים.

עד לשנת 2017 העניקה הפקולטה כ- 2810 תארים ראשונים הכוללים גם תארים משולבים עם פקולטה אחרת.

כיום לומדים בטכניון למעלה מ- 490 סטודנטים לתואר ראשון בפיזיקה, כ-100 לתואר M.Sc וכ- 80 לתואר Ph.D.

הסגל הבכיר של הפקולטה מונה כ-36 חברי סגל החוקרים בנושאים עדכניים ומגוונים בתחומי הפיזיקה העיונית והניסויית. כמו כן, ישנם מעל 20 אמריטוסים (פנסיונרים) פעילים במחקר וכ-20 חוקרים נוספים בפקולטה.

 

הפקולטה לפיזיקה בטכניון מבקשת לחנך את הדור הבא של המדענים ולצייד אותם במיומנויות מחקר כדי להבין טוב יותר את העולם הפיזיקלי. הפקולטה שלנו נמצאת בחזית המחקר העכשווי במגוון רחב של תחומים בפיזיקה. בנוסף, הפקולטה לפיזיקה מפעילה מספר מרכזי מחקר בינתחומיים, המאפשרים אינטראקציה עם פקולטות אחרות בטכניון, ויוצרים אווירה של שיתוף פעולה. 
באתר שלנו תוכלו למצוא מידע על תואר ראשון ותארים גבוהים בפיזיקה וכן פעילויות המחקר הנוכחי של הסגל שלנו ושל הסטודנטים.

       -פרופ' אהוד בכר,
        דיקן הפקולטה לפיזיקה