המכון לפיזיקה תיאורטית ע"ש לוינר - LITP

המכון לפיזיקה תיאורטית נוסד בשנת 1995 במטרה לקדם את מחקר הפיזיקה התיאורטית בטכניון. בשנת 2005, ז'אק וקולט לוינר תרמו בנדיבות למכון וביוני 2006 נערך טקס הענקת השם למכון.

המשימה של המכון לפיזיקה תיאורטית ע"ש לוינר היא לעודד מצוינות על ידי יצירת אווירה בינלאומית מרתקת, המושגת בחסות סדרות הרצאות מכובדות, סדנאות, כנסים ובתי ספר מתקדמים. כל זאת מתרחש בטכניון וחושף את הסגל האקדמי והסטודנטים למדענים בעלי שם עולמי, כולל חתני פרסי נובל ווולף. כך מגושר פער המרחק שלנו ממרכזי המדע הגדולים באירופה וצפון אמריקה.

המכון עוזר לפקולטה לארח חוקרים ופוסט דוקטורנטים עמיתים, צעירים ומבטיחים, ומארח בעצמו סדנאות בינלאומיות, מדענים מבקרים ופוסט דוקטורנטים.

 לוגו המכון לפיזיקה תיאורטית ע"ש לוינר

 

 

 

המרכז לפיזיקת החלקיקים - TCPP

המרכז לפיזיקת החלקיקים בטכניון הציב לו למטרה את קידום המחקר בתחום פיזיקת החלקיקים, בדגש על הסינרגיה בין פיזיקת החלקיקים התיאורטית, פיזיקת החלקיקים הניסויית ופיזיקה אסטרוחלקיקית.

לוגו המרכז לפיזיקה החלקיקים בטכניון

 

 

 

מכון אשר לחקר החלל - ASRI

המשימה של מכון נורמן והלן אשר לחקר החלל היא לקדם ידע וחינוך בטכנולוגיית החלל ומדע החלל, על ידי ביצוע מחקר ופיתוח של מערכות חלל.

לוגו מכון אשר לחקר החלל 

 

 

 

המכון לננוטכנולוגיה ע"ש ראסל בארי - RBNI

בתמיכת קרן ראסל בארי, ממשלת ישראל (TELEM) והטכניון, נחנך המכון בשנת 2005, במטרה למצב את הטכניון ומדינת ישראל בקדמת המחקר ופיתוח הננוטכנולוגיה העולמי.

המכון לננוטכנולוגיה ממשיך את דרכו ההיסטורית של הטכניון כמעצב סדר היום הטכנולוגי של ישראל, כולל השקעות בעלות חזון במחקר ופיתוח חלל, מיקרואלקטרוניקה, אופטואלקטרוניקה ומדעי החומרים.

לוגו המכון לננוטכנולוגיה ע"ש ראסל בארי

 

 

 

המכון למצב מוצק - Solid State Institute

המכון למצב מוצק הוא מרכז בינתומי למחקר המשכן ומשרת מדענים מפקולטות שונות המתעניינים בחקר מוצקים וממשקי מוצקים. במכון נערכים מחקרים טהורים וישומיים על ידי חוקרים בודדים ו/או בשיתופי פעולה, אשר בחלקם מיושמים בתעשייה. הקרבה הפיזית מאפשרת טיפוח של שיתופי פעולה בין מדענים מדיספלינות ופקולטות שונות, שלא היו מתאפשרים ללא המכון.

לוגו המכון למצב מוצק

 

 

 

Helen Diller Quantum Center - מרכז הקוונטום ע"ש הלן דילר

מרכז הקוונטום על שם הלן דילר הוא מרכז מדעי הקוונטום והטכנולוגיה של הטכניון.

המרכז תומך במחקר, שדרוגי מעבדות, גיוס חברי סגל חדשים ותמיכה בסטודנטים ללימודים מתקדמים. במרכז הרצאות, סמינרים, סדנאות וקידום חינוך במסגרת מעבדות הוראה במדעי הקוונטום וטכנולוגיה.

לוגו מרכז הקוונטום על שם הלן דילר